SİYASET

SEÇİM ANKETİNDE BÜYÜK SÜRPRİZ !

Avrasya Araştırma şirketi tarafından yapılan son seçim anketinde AK Partinin oy oranı yüzde 35.4, CHPnin oy oranı ise yüzde 22 olarak belirlendi.

 İYİ Parti, CHP ile aradaki farkı 6 puana indirdi;

Anket sonuçlarına göre en büyük sürprizi ise yüzde 16.5lik kesimin desteğini alan İYİ Parti yaptı. Muharrem İnce parti kurmadığından ankete konulmamış..

Erken seçim iddiaları tartışılırken Avrasya Araştırma şirketi yapmış olduğu son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Yapılan ankette AK Parti’nin yüzde 35’lere kadar gerilediği görülürken en büyük sıçramayı Meral Akşener önderliğindeki İYİ Parti’nin yaptığı gözlemlendi.

İYİ PARTİ, CHP İLE FARKI KAPATIYOR

Öyle ki ana muhalefet partisi konumundaki CHP ile arasındaki oy farkını 6 puana kadar indiren İYİ Parti, yapılan araştırmada yüzde 16.5’lik kesimin desteğini aldı. Aynı ankette CHP’nin oy oranı ise yüzde 22 olarak belirlendi.

MHP BARAJ ALTINDA


MHP’nin yüzde 8.3 ile baraj altında kaldığı araştırmada Ali Babacan’ın DEVA Partisi’nin oy oranı yüzde 2.9 oldu.

İşte anketten çıkan sonuç;

1.AK Parti: Yüzde 35,4
2. CHP: Yüzde 22
3. İYİ Parti: Yüzde 16,5
4. HDP: Yüzde 11,3
5. MHP: Yüzde 8,3
6. DEVA Partisi: Yüzde 2,9
7. Gelecek Partisi: Yüzde 1,2
8. Saadet Partisi: Yüzde 1,2

SEÇİM BARAJI DÜŞÜYOR


Öte yandan seçim barajı tartışmalarıyla ilgili AK Parti’den sürpriz bir çıkış geldi. Dün CNN Türk canlı yayınına konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, seçim barajı için yüzde 7 veya yüzde 5 üzerinde durduklarını belirtti

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!