OYUN VAR GALİBİYET YOK

Ceza sahası dışından 16 şut gönderen Trabzonspor, bu sezon bir Süper Lig maçında en yüksek sayıya ulaşan takım oldu.

Trabzonspor, maça kötü başladı. Ve golü erken yedi. Ancak golü yedikten sonra Trabzonspor çok iyi oynamaya başladı. Dakika 29’da Nwakaeme’nin attığı pasla Bakasetas topu ağlara gönderdi. İlk yarı 1-1 bitti. İkinci yarı, ilk yarı kadar zevkli olmasa da güzel bir mücadele oynandı.

Uğurcan’a fazla şut gelmedi zaten ama geldiğinde de çoğu topu tuttu. Hüseyin Türkmen’i, 1461 Trabzonspor’a bile koysan sırıtır. Hem beceriksiz hem de aklını kullanamıyor zaten geçen sene şampiyon olamamamızın temel sebeplerinden biri Hüseyin Türkmen’dir. Vitor Hugo maça kötü kötü başladı golde Hüseyin ve Hugo’nun hatası vardı ama Hugo kendi topladı ama Hüseyin gittikçe daha kötü oynamaya devam etti. Edgar’ın yokluğunda görev alan Hosseini iyi bir oyun sergiledi. Marlonda kötü oynadı.

Baker orta sahanın gerisinde görev aldı ve ileri çok çıkmadı. Frikikten yaptığı vuruşta top direkte patladı. Flavio çok da iyi oynamadı ama kötü de değildi. Sürekli koştu, pres yaptı.

Nwakaeme son zamanlardaki en iyi oynunu oynadı. Sürekli çalım attı , sürekli şut çekti , sürekli içeri ortaladı. Bakasetas da sürekli top dağıttı, şut çekti, koşu yaptı, adam eksiltti. Ekuban hâlâ daha eski formuna kavuşamadı ancak Djaniny’nin dönmesiyle kanatta daha iyi bir oyun sergiledi.

Djaniny çok fazla koştu, adam eksiltti, hava topu kazandı ama Djaniny hiçbir zaman santrafor oynayamaz çünkü şut çekemiyor.

Sonradan oyuna giren Yunus Mallı hâlâ daha yetersiz, fiziksel açıdan eksik. Sonradan oyuna giren Yusuf Sarı ise çok etkili oynadı, tam bir hamle oyuncusu.

Abdullah Avcı şu anda sahip olduğumuz en iyi 11’le sahaya çıktı.

Trabzonspor genel olarak çok iyi bir maç oynadı.(Sağ bek, sol bek ve santrafor hariç)

Kayserispor kalecisi Doğan Alemdar mükemmel bir maç çıkardı. 10 kurtarış yaptı.(Bu sezon en fazla kurtarış yaptığı maçı oynadı) Tebrik ediyorum.

Trabzonspor seneye başarılı olmak istiyorsa Serkan, Safa, Hüseyin ve Marlon’u kesinlikle göndermeli. Uğurcan’ı çok yüksek bir fiyata satıp yerine Doğan Alemdar alınabilir. Djaniny ve Ekuban satılıp yerine sağ bek, sol bek, sağ kanat, santrafor almalı.

Trabzonspor bu sezon Süper Lig’de en yüksek pas yüzdesi yakaladığı (%91.2), en fazla topla oynadığı (%75.3), isabetli pas yaptığı (660), şut çektiği (28) ve bu şutlarda isabet bulduğu (11) Süper Lig maçını oynadı.

2014/15 sezonundan bu yana Süper Lig’de en fazla isabetli pas yaptığı ilk yarıyı oynadı.

2021’de Trabzonspor formasıyla Süper Lig’de en fazla gol atan oyuncu, takıma devre arasında katılan AnastasiosBakasetas (6).

Bir cevap yazın