GÜNDEM

YEŞİLKÖY’DE KAÇAK MİDYE AVCILARINA CEZA YAĞDI

Bakırköy Yeşilköy’de, yasa dışı beyaz kum midyesi avcılığı yapan 5 kişiye toplam 27 bin 485 lira idari para cezası uygulandı. Ele geçirilen 30 çuval midye de denize bırakıldı.
Sahil Güvenlik Güney İstanbul Kolluk Destek Tim Komutanlığı ekipleri, Yeşilköy önlerinde seyir esnasında tespit edilen isimsiz bir teknede yapılan kontrollerde 5 kişinin dalarak yasa dışı beyaz kum midyesi avcılığı yaptığını tespit etti.

Yapılan denetimde, ruhsatsız ve kaçak olarak beyaz kum midyesi avcılığında kullanılan; 4 çift palet, 4 adet kurşun kemer, 1 adet regülatör, 1 adet kompresör, 1 adet pancar motoru, 2 takım dalış kıyafeti, 1 adet dalış gözlüğü, 1 adet çapa, 1 adet ahşap tekneye (tahmini 7,50 m) ve 30 çuval beyaz kum midyesine el konuldu.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğümüze durumun bildirilmesi üzerine yapılan kontrolde beyaz kum midyelerinin canlı olduğu tespit edildi.
Canlı Beyaz Kum Midyeleri denize bırakıldı. El konulan malzemeler daha sonra İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğünce mülkiyetinin kamuya geçme kararı alınması için yediemin limanına teslim edildi.

Ayrıca, kaçak olarak beyaz kum midyesi avcılığı yapan 5 kişiye toplam 27bin 485 TL idari para cezası işlemi uygulandı.

Bir cevap yazın