SEVGİ VE SAYGI

Merhaba,

İlk yazdığım yazımda gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize tek tek teşekkür ederim.

Bakırköylü gazeteci kardeşim Ramazan ‘ın internethaberci.com sitesine yazdığım için ilk hitabım Bakırköylülere oldu.

İkinci yazımı SEVGİ ve SAYGI olarak yazmaya karar verdim.

İnsanoğlu ilk dersini ilk okula başlayana kadar ailesinden alır,

ben bu yüzden çok şanslıydım muhteşem bir ailem vardı. Rahmetli babam ve annem birbirine aşık iki güzel insandı, iki de dünyalar iyisi ablam ile beş kişilik bir aileydik. Yetiştirilmemizin en doğru tarafı annemiz ve babamız tarafından evlat ayrımı yapılmamasıydı.

Onların evladı olduğum için çok şanslıyım,nur içinde yatsınlar.

Sevgi ile Saygıyı kalbinde ve beyninde barındıran insan benim için en makbul insandır. Komiser Süleyman dedem tarafından alınan “SAYGI” en anlamlı soyadlarından biri. Her zaman soyadıma layık olmaya çalıştım ama mutlaka benimde zaman zaman yanlışlarım olmuştur.Küçükken oturduğumuz Kartaltepe Naci Karacan Sokak sakini büyüklerim ne zaman bakkala yollasa ” off” demeden giderdim.

Sultan Ahmet E.M.Lisesinde okurken ve Hürriyet Gazetesi’ nde çalışırken 13 sene Cağaloğlun’a otobüs yada Tren ile gittim araçlar kalabalık olduğunda oturduğumu hiç bilmem. Öyle uyuma numarası yapan ya da camdan dışarı bakan bir genç hiç olmadım.

İşte bu davranışların en büyük nedeni ailemin beni yetiştirme tarzıydı, onlara çok teşekkür ederim.

Hepimizin yaradılışında  başımızdan geçen bir olaydan sonra geçmişte yaptığımız yanlışları bir daha yapmayacağız dememize rağmen olaylar sıcaklığını kaybedince tekrar eski yanlışlara dönüyoruz.

Pandemi süreci bile bizlere iyi olma saygı ve sevgi duygularını öne çıkartma hissiyatı vermiyorsa sanırım yapacak birşey yok.

SEVGİ ve SAYGI dolu nice günlere.

Haluk Saygı

Bir cevap yazın