SAHTE VE YALAN EMLAK İLANLARI (Zafer Tabaş)

Üzülerek söylüyorum ne yazık ki her sektörde olduğu gibi emlak sektörün’de de kısa yoldan para kazanmak dolandırmak için ellerinden geleni yapan bazı kendini bilmez insanlarımız var. Sanırım gayrimenkul almak veya kiralama yapmak isteyen hemen hemen herkesin başına geliştir.
Bir ilan bulursunuz fiyatı normaline göre uygundur arasınız ilan vereni bilgi almak veya direk satın almak için, fakat (efendim o Gayrımenkul bugün verildi yada kaporası alındı isterseniz size uygun seçeneklerimiz için ofisimize gelin kahve ikram edelim farklı Gayrımekullar için) diye karşılaştığımız çok olmuştur.
İnternet sitelerinde asla değerinde olmayan bir çok ilan görüyoruz bunu bizzat kendim tecrübe etmek için sözde emlak işi yapan 19 kişiyi aradım 14 ü daireyi bugün verdiklerini 4 ü kaparo alındığını istersem yerlerine gidip farklı seçeneklere bakabileceğimi söylediler bunların içinde sadece 1 kişi ilanın durduğunu ve gidip görebileceğimi söyledi.
Ne hikmetse bütün ilanlar o gün verilmiş Yav arkadaş hadi ilandaki yeri verdin peki niye kaldırmıyorsun neden insanları yanlış yönlendiriyorsun madem ilan daki daire verildi kaldır ilanı dediğimiz zamanda unutmuşuz şimdi kaldıracaktık, o ilana benzer daire var elimizde o yüzden kaldırmadık gibi saçma sapan cevaplar , yazıklar olsun size ve yaptığınız işe (bu arada işini hakkı ile yapan şeffaf olan meslektaşlarıma sonsuz saygı duyuyorum) ama maalesef işini hakkı ile yapan sayısı çok az.
Ayrıca yeni bir model daha çıkardılar ev sahiplerini arayıp mevcut kiracıyı çıkarın biz size daha yüksek fiyata evinizi kiraya verelim deniliyor. Yav siz bu kadar mı karaktersiz oldunuz insanların ekmeği ile oynamak nedir. Mülk sahibini arayan ve ona uyup kiracısını çıkarmak için 40 dereden su getiren ev sahibi sizlere ne diyeceğimi bile bilmiyorum.
Gayrimenkul almak satmak kiralama yapmak isteyenler öncelikle ofisi oturmuş portföyü geniş meslekte eski olan ve emlak danışmanlığını yıllardır yapan özellikle mesleki yeterlilik belgesi olan emlak danışmanlarını tercih etmelerinde fayda var çünkü istanbul’da sadece odaya kayıtlı 7200 emlak Ofısi bulunmakta ve sadece 716 tanesinde mesleki yeterlilik belgesi bulunuyor. Gerisini siz düşünün…

Bir cevap yazın