METEOROLOJİ ALTINI ÇİZEREK UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul da dahil olmak üzere Karadeniz Bölgesi’nde yağış bekliyor. Müdürlük, sel ve su baskınlarına karşı da özellikle uyarı yaptı.
Sel felaketlerinden ve toprak kaymalarından çok çeken Türkiye, Meteoroloji’den gelecek habere dikkat kesildi. Meteoroloji Müdürlüğü de yağışlarla ilgili beklenen haberi verdi. Buna göre İstanbul da dahil olmak üzere Karadeniz Bölgesi’nde şiddetli yağış etkili olacak. Sel ve su baskınlarına karşı da dikkatli olunması istendi.


KARADENİZ’İN BİRÇOK İLİNDE YAĞIŞ BEKLENİYORMüdürlük, yağış beklenen illeri de tek tek paylaştı. Sinop, Zonguldak, Rize ve Trabzon’da yağmurun etkisini artırması bekleniyor.


İŞTE METEOROLOJİ MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN UYARI YAPILAN BÖLGELER VE İLLER:
TEKİRDAĞ 17°C, 26°CAz bulutlu, Pazar zamanla parçalı ve çok bulutlu sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı
EGEAz bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.


BATI KARADENİZ
Parçalı ve az bulutlu, Pazar zamanla ve çok bulutlu bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU 9°C, 23°CAz bulutlu, Pazar zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı
DÜZCE 12°C, 26°CAz bulutlu, Pazar zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlıSİNOP 20°C, 25°CAz bulutlu, Pazar zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren batı kıyıları sağanak yağışlı
ZONGULDAK 16°C, 25°CAz bulutlu, Pazar zamanla parçalı ve çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı
RİZE 17°C, 25°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı


ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu ve Artvin çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
TRABZON 19°C, 24°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

Bir cevap yazın