GÜNDEM

İBB BAKIRKÖY’DE BAZI CADDE VE SOKAKLARI YAYALAŞTIRIYOR                                                                    

İBB, Bakırköy’de yayaların ulaşımını rahatlatmak amacıyla General Şükrü Kanatlı Caddesi, Gençler Caddesi ve Ebuziya Caddesi ile bu caddelerle kesişen bazı sokakları yayalaştırıyor. UKOME ve UTK kararı doğrultusunda, 1 Mart 2023 tarihinde başlayacak çalışma kapsamında cadde üzerindeki minibüs ve dolmuş durakları taşınıyor. Araç trafiği için de yeni bir sirkülasyonu belirlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı ve Çevresi Düzenleme İnşaatı” kapsamında, yaya sirkülasyonunun devamlılığının sağlanması ve toplu ulaşım araçlarına daha rahat ulaşılmasını sağlayacak bir çalışma başlatıyor.

Bu kapsamda; General Şükrü Kanatlı Caddesi’nin İncirli ve Filiz Sokak arasında kalan kısmı ile Belediye Hekimi Sokak, Mektupçu Sokak, Filiz Sokağı’nın bir kısmı, Gençler Caddesi, Dantelacı Sokak, Hafız Çıkmazı sokak, Ebuziya Caddesi süresiz olarak yayalaştırılacak.

Bu cadde ve sokaklar, yayaların trafik güvenliği açısından sabah 10.00 – akşam 22.00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacak. Yaya bölgesi içinde yer alan bina ve işyerleri; ihtiyaçların karşılanması amacıyla gece 23.00 ile sabah 08.00 saatleri arasında giriş çıkış yapacak. Ambulans, itfaiye, polis, zabıta araçları ile resmi araçlar, İSKİ; İGDAŞ, BEDAŞ, İBB Avrupa Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü araçları ise 24 saat giriş çıkış yapabilecek.

21 Eylül 2022 sayılı UKOME (İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi) kararı ile 22.04.2021 tarih ve UTK2021/16-10 sayılı UTK (İBB Ulaşım ve Trafik Komisyonu) kararı ile uygulanacak proje için çalışma 1 Mart 2023 Çarşamba günü başlayacak.

Çalışma kapsamında; General Şükrü Kanatlı Caddesi’nin üzerinde yer alan minibüs ve dolmuş durakları ekte yer alan UKOME Kararı ve Sirkülasyon Projesi doğrultusunda yeni yerlerinde hizmet verecek.

Yayalaştırılan cadde ve sokakları kullanan araçların sorun yaşamaması için yeni bir trafik sirkülasyonu da hazırlandı.

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!