KÜLTÜR SANAT

BAKIRKÖY BELEDİYE TİYATROLARI PERDELERİNİ AÇIYOR

Uzun zaman seyircisinden uzak BBT, seyircisini Covid-19 tedbirleri kapsamında tekrar ağırlamaya başladı.
Yıllardır Bakırköy’ün kültür ve sanat hayatını besleyen Bakırköy Belediye Tiyatroları, 2021-2022 sezonunda kaybettiğimiz büyük usta Ferhan Şensoy’un yazdığı “İstanbul’u Satıyorum” adlı oyunla, 15 Ekim’de seyircisiyle buluştu.

Orhan Kemal Aydın’ın rejisiyle sahnelenen “İstanbul’u Satıyorum” oyunun yanı sıra Ceren Ercan’ın yazdığı, Yelda Baskın’ın rejisiyle sahnelenen “Seni Seviyorum Türkiye”, Ferdinand von Schirach’ın yazdığı, Nurkan
Erpulat’ın rejisiyle sahnelenen “Terör” oyunları da tekrar seyircisiyle buluşacak.

Her sezon olduğu gibi çocuk seyircisini de unutmayan Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda Barbro Lingren’ın yazdığı, Lars-Erik Brossner ve Tomas Von Brömssen’in uyarladığı, rejisini Ercan Koçak’ın yaptığı “Küçükbey’in Öyküsü” izlenebilecek.

Bakırköy Belediye Tiyatroları’nda geçtiğimiz sezon Covid-19’dan kaybettiğimiz Ali Cem Köroğlu anısına düzenlenen Maskesiz-19 adlı projenin de sahneleme aşamasına yaklaşan tiyatroda gereken tüm önlemler alındı.

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu genelgeye istinaden sahne girişinde seyircilerden fotoğraflı kimlik ile en az 2 doz yapılmış aşı kartı, aşı olmayanların ise 48 saat içinde yapılmış PCR testi belgesi ibraz etmeleri istenecek.

Tüm oyunlar, oyun süresince maskeli olarak izlenecek.

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!