BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN

Bugün 20 Haziran 2021 Pazar babalar günü. Babanız hayatta ise çok şanslısınız; ben babalar gününü 34 yıldır kutlayamıyorum. Babam Şükrü Saygı vefat ettiğinde 29 yaşındaydım. Bir çoğunuzun babası belki de sizler benden daha küçükken vefat etmiştir. Hepsi nur içinde yatsınlar mekanları Cennet olsun.


1989 yılında evlendiğimde bir babam daha oldu, onu da çok sevmiştim. Baba hasretini kayınpederim Fehmi Gül ile giderdim ta ki 2011 yılında onu da kaybedene kadar. Şükrü babamı yılbaşı günü kaybettiğim için yılbaşlarını hiç sevmem. İster istemez insanda negatif bir enerji oluyor. Buruk oluyorsun, o sene ve o acı gün aklına geliyor. Ailenin çınarını başını omuzuna yaslayacağın atanı kaybetmişsin kolay mı unutmak.
Bu güne gelene kadar babam bana nasıl davrandıysa bende iki oğluma öyle davrandım. Size bir şey söyleyeyim mi? Babamın kalp krizi geçirip öldüğü yaşta ben de kalp krizi geçirdim. O vefat etti ben bir stent takılarak hayata döndüm. Onun içtiği sigara benim içtiğimin iki katıydı. Ben bir yılı geçti sigarayı bıraktım, tabi ki bıraktığım için çok mutluyum. Eğer becerebiliyorsanız sizlerde o lanet şeyi bırakın. En azından evlatlarınızı erken yaşta bırakıp gitmezsiniz.


Geçtiğimiz sene sigaradan daha beter olan Covid illeti bu günlere kadar birçok evladı babasız birçok babayı da evlatsız bıraktı. Özlüyor insan, sarılıp öpmek istiyor ama olmuyor ne yazık ki olmuyor. Son kez yıkanırken öptüğün babanı bir daha öpemiyorsun. Eğer babanız hayatta ise öpün, sarılın, sımsıkı sarılın. Bir kere de benim ve babası olmayan çocuklar için babanızı öpün. Bizi dünyaya getiren, büyüten ailemizin en büyük ferdi can babalarımızın, çınarlarımızın, küçükten, büyüğe hepimizin;
BABALAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN…
Birlikte sağlıklı ve mutlu nice günlere.

Bir cevap yazın