ATAŞEHİR’DE 2.İMAR YOLSUZLUĞU

İçerenköy Mahallesi’nde yaşanan mağdur edilen Şükrü Diken, İstanbul Valiliği’ne şikayet dilekçesi yollayarak Ataşehir Belediyesi’nin bir inşaatta imar yolsuzluğuna göz yumduğunu öne sürdü.

Valilik, şikayet üzerine inceleme başlattı. Yapılan inceleme sonrası hazırlanan ön araştırma raporunda, inşaat şirketinin projeye uymadığı belirtildi. Bunun üzerine İstanbul Valiliği, ön araştırma raporuyla birlikte İçişleri Bakanlığı’na başvurdu.

İçişleri Bakanlığı’na gönderilen Vali Ali Yerlikaya imzalı dilekçede, şöyle denildi: Söz konusu parselde imar planına göre 954,84 metrekare fazla emsal kullandırılması ve mahallinde yapılan incelemede 2. blokta proje aykırı olarak açık balkon şeklinde belirtilen alanların kısmen kapalı alan haline getirildiği anlaşıldığından Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve sorumluluğu bulunan belediyenin ilgili diğer görevlileri hakkında, 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanuna göre Ön İnceleme Yaptırılması gerektiği kanaat ve sonucuna varıldığı belirtilmiştir.

Olayı ihbar eden mağdur Şükrü Diken’in avukatı Hülya Yüksel, “Yapılan bu yolsuzluktan müvekkilim mağdur olmuştur. Bu mağduriyetten dolayı İçişleri Bakanlığı’na ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Müvekkilim 20 nisanda Adliyede Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve arsa sahibi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şükrü Diken’in Proje dışında bırakılması için arsa sahibi, Mütahit ve Belediye Başkanı tarafından tehdit edildi mi?

4407 metre kare inşaat alanı olan arsaya 14.000 m kare inşaat iznini kim verdi?

8650 m kare fazladan inşaat yapılmış bu iar değişikliğini kim nasıl değiştirdi?

8650 m kare 57 daireye tekabül ediyor.

Her daire 2.5 milyon tl’den satışa sunulmuş

2.5oo.000 X 57 = 142.5 milyon tl’lik fazladan rantı kimler paylaştı?

Belediye Başkanı bu işin neresinde?

 Yoksa Belediye Başkanı bu işin ortağı mı?

Bir cevap yazın