GÜNDEM

AHİ ENSTİTÜSÜ YENİ PROJESİNİ YALOVA’DAN BAŞLATTI

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği ‘Anadolu’nun Ahisiyiz üreten Türkiye’nin hizmetindeyiz’ başlıklı yeni projesini Yalova’dan başlattı.
Bünyesinde Ahi Enstitüsü’nü barındıran Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği “Anadolu’nun Ahiisiyiz Üreten Türkiye’nin hizmetindeyiz” başlıklı yeni projesini Yalova’dan başlattı. Onursal başkan Erol Korkut ve Fehmi Çalmuk Yalova Valisi Muammer Erol’u ziyaret ederek proje hakkında bilgi verdi. Ziyarette geleneksel Türk el sanatlarının en güzel örneklerinden biri olan bir çini tablo hediye ettiler.

“Anadolu’nun Ahisiyiz üreten Türkiye’nin hizmetindeyiz” projesi Yalova ile Malatya’yı Tokat ile Siirt’i esnaf ve sanatkarları ile kardeş şehirler ilan ederek karşılıklı ziyaretlerin, alın teri el emeği ürünlerin sunumlarını öngörüyor .

Yalova Sütlüsü

Projede Yalova’yı markalaşmış dünyaca ünlü Yalova Sütlüsü temsil ediyor. Proje kapsamında Yalova Sütlüsü’nü ilk kez imal eden ve ortağı Bahattin Battal ile Türkiye’ye pazarlamaya çalışan 40 yıllık baklava ustası Ömer Koyuncu ile çekilen belgesel yer alıyor.
Proje kapsamında Malatyalı Esnaf ve sanatkarlarla buluşacak olan Ömer Koyuncu ” Yalova Sütlüsü’nü Malatya’nın kayısı ile yapmak inşallah nasip olur” dedi.

Bir cevap yazın