SPOR

2023 AVRUPA SALON ATLETİZM ŞAMPİYONASI ATAKÖY’DE BAŞLADI

İstanbul’un ev sahipliğinde Ataköy Atletizm Salonu’nda 2-5 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda heyecan başladı. İlk gün yarışlarından birisi olan kadınlar 3000 metre elemelerinde milli atletler Emine Hatun Mechaal ve Yasemin Can piste çıktı. İlk seride koşan Emine Hatun Mechaal, 9.03.03’lük derecesiyle serisini 7’nci sırada bitirdi. İlk 6 kişinin direkt olarak finale çıktığı elemelerde Mechaal, iki seride ilk 6 dışında kalıp en hızlı 3 isim arasına girerek final biletini aldı. İkinci seride piste çıkan Yasemin Can ise serisini 9.01.34’lük derecesiyle 6’ncı sırada bitirerek finale çıktı.
Öte yandan hem Yasemin Can hem de Emine Hatun Mechaal, elemelerdeki dereceleriyle sezonun kendilerine ait en iyi derecelerini elde etti.
Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda 3000 metre finali, yarın saat 20.18’te koşulacak.


Milli atlet Batuhan Çakır, Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası erkekler üç adım atlama elemelerinde 16.20’lik derecesiyle 8’inci oldu ve adını finale yazdırdı.
İstanbul’un ev sahipliğinde Ataköy Atletizm Salonu’nda 2-5 Mart tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda heyecan başladı. İlk gün yarışlarından birisi olan üç adım atlama elemelerinde milli atlet Batuhan Çakır finale çıkabilmek için mücadele verdi. İlk hakkında faul yapan Çakır, 2’nci hakkında 16.06, son hakkında ise 16.20 atladı. Milli atlet, 16.20’lik derecesiyle serisini 8’inci sırada tamamlayarak final biletini cebine koydu. Ayrıca Çakır, 16.20’lik derecesiyle sezonun kendisine ait en iyi derecesini elde etti.
Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda üç adım atlama finali, yarın saat 20.35’te başlayacak.

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!