GÜNDEM

YSK’DAN BAĞIMSIZ ADAYLARA RED

Yüksek Seçim Kurulu önünde basın açıklaması yapmak isteyen bağımsız milletvekilleri adayları YSK tarafından engellendi.

14 Mayıs 2023’te Türkiye’de gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerinde ülke genelinde toplamda 152 bağımsız milletvekili adayı seçime girdi. Yapılan seçimlerde ‘Haksızlık’ vurgusu yapmak isteyen Bağımsız milletvekili adayları Yüksek Seçim Kurulu önünde basın açıklaması yapmak istedi ancak YSK, buna izin vermedi. YSK önünde basın açıklaması yapılmasına izin verilmediği gibi, ‘YSK binası görünüyor’ diyerek kamuya açık alanda da izin verilmedi. Koruma ordusuyla dışarı YSK civarından uzaklaştırılan bağımsız milletvekili adayları Ankara Ulus’ta kurucu meclis önünde basın açıklamasını gerçekleştirdi.

YSK KİMSENİN BABASININ KURUMU DEĞİLDİR!

Burada 152 bağımsız milletvekili adayı adına konuşan, İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Fehmi Öztürk; “ YSK‘nın bugünkü tutumunu kınıyorum. Yüksek Seçim kurulu kimsenin babasının kurumu değildir. Milletin iradesinin kurumudur ve bu milletin huzuru ve sükunu değil de millet iradesinin yerini bulması için oradan ayrıldık ve ulu Önder Atatürk’e bu memleketin kurucu liderine hakkı hukuku adaleti ve bütün milletine veren atamıza şikâyet ediyoruz. Allah bu milleti her zaman bu olumsuz siyaset yapanların elinden kurtarsın. Bunlara fırsat vermesin bunlar şu anda millet adına değil kendi siyasi istikballeri adına mücadele ediyorlar ama şunu bilsinler ki bizler demokrasinin temel taşlarıyız devletin sahibi bu millettir.” Diye konuştu.

MİLLET BİR GÜN GERÇEKTEN MASAYA YUMRUĞUNU VURACAK!

Basın açıklamasında konuşan bir diğer isim ise Dr. Derya Akçelik oldu. Akçelik; “Demokrasi adı altında düşündüğümüz ama  bize toplumdan olsun ve siyasetten olsun dışarıya akan harici bir elemanmış gibi davranılan bir siyasetin kurbanı olan bağımsız adaylar yalnız değildir. Onlar kendi aralarında hak edilmiş oyların göz ardı edildiği ve bağımsız milletvekillerinin onurlarına dokunacak şekilde çok komik rakamların yansıttığı rakamları kınıyoruz. Biz bu rakamları almadığımızı biliyoruz çok çok yüksek oyları ulaştığımızı biliyoruz ama bu milletin iradesini hiçe sayanlar şunu bilmediler ki bu millet bir gün gerçekten yumruğunu masaya vuracak ve bağımsız adaylarını kendi temsilcileri olarak TBMM’ye gönderecek . Aziz Türk milletimize yanımızda bulunan atamıza her birini şikayet ediyoruz. Hakkımız elimizden alındı oylarımız yakıldı kimileri alındı oy namustur namusunuza da sahip çıktık.” Dedi.

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!