SPORYAZARLAR

“TRABZONSPOR ŞAMPİYON’MU?”

Trabzonspor’un deplasmanda Galatasaray’ı son dakika golleriyle mağlup etmesi birçok yorumcunun Trabzon’u şampiyon ilan etmesiyle son buldu . Değerli spor insanları değerli yorumcular hayırdır ? Henüz sezonun ikinci yarısı yeni başladı ve bu ligin altından çok sular akar. Trabzonspor’u şampiyon ilan edenler veya şampiyonmuş gibi görenler 35. Hafta ne konuşacaklar şaşıyorum . Zirā Konyaspor sessiz sakin basından uzak maçlarını bir bir kazanırken Trabzon’u şampiyon ilan etmek sadece Trabzonspor’a kötülük etmektir .

Henüz ligin 2.yarı yeni başladı ve ligin istekli takımlarından Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin de devreye girmesiyle birlikte ligin üst sıralarında yer değişiklikleri muhakkak olacaktır . Bir adım daha ileri giderek şampiyonun konyaspor BJK ve FB arasında olacağını söyleyebilirim. Abdullah Avcı ‘yı başakşehir’den bilenler bilir, ligin büyük bölümünü önde götürür sonra arkadan gelen takımlardan birisi şampiyon olur.

Bana Abdullah hoca güven vermiyor Başakşehir ve Beşiktaş’ta yaptıklarını gördükten sonra Trabzonspor’da aynı durumun olma olasılığı çok yüksek. Tabi ki sezon sonu bunu göreceğiz . Geçen yılın şampiyonu Beşiktaş ve Fenerbahçe lige iyi başlayamadıkları için Trabzon iyi zannedildi. Hayır efendim kötünün iyisi şampiyonluk için yeterli değil . İstanbul takımlarının ve konyaspor’un devreye girmesiyle düşüş başlayacaktır.

Türkiye’de bir gerçek var kim ne derse desin bu ligde elini kolunu sallayarak İstanbul takımları da dahil şampiyon olamaz. Buna yayıncı kuruluş ve birçok etken dahildir. Kimin şampiyon olacağını 35. Haftada konuşuruz. Gönlüm Trabzonspor’dan yana ancak söylediğim gibi Konyaspor Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin daha şanslı olduklarını söyleyebilirim. Ne diyelim hak eden kazansın.

Bir cevap yazın