GÜNDEM

SİNOP EĞİTİM VAKFI ÜNiVERSİTE BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

SİNOP EĞİTİM VAKFI BU YIL 350 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNE 400TL TUTARINDA BURS DESTEĞİ SAĞLIYOR


Sinop Eğitim Vakfı, 2022-2023 eğitim yılında da üniversite öğrencilerine burs desteği sağlamaya devam edecek.
Kurulduğu 2015 yılından bu yana Sinoplu üniversite öğrencilerine karşılıksız burs veren Sinop Eğitim Vakfı, bu yıl da 8 aylık burs desteği ile eğitimde maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilerin yanında olacak.
Başvuru şartlarını taşıyan öğrenciler, burs başvurularını 5 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında vakfın web sitesi üzerinden gerçekleştirecek.
Ülkemize ve Sinop’a faydalı gençler yetiştirilmesi hedefiyle, her yıl yaklaşık 350 öğrenciye burs veren Sinop Eğitim Vakfı, bu yıl da öğrencilerin yanında.
Vakıf kurulduğu 2015 yılından bu yana başarılı üniversite öğrencilerinin eğitimini, ihtiyaçlarını, üniversiteye başladıkları yıldan mezuniyete kadar karşılıksız destekliyor.
Ayrıca mezun olan öğrencileri iş verenlerle ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya getirerek ülkemize ve Sinop’a faydalı gençler yetişmesi için çalışıyor.
Sinop Eğitim Vakfı birçok gencin maddi yetersizlikler sebebiyle eğitim fırsatlarından yeterli derecede faylanamadığını biliyor ve hayırseverlerin yapmış olduğu bağış ve bursları bu öğrencilerle buluşturuyor.
SEV, 2022-2023 yılı eğitim öğretim dönemi burs başvurularını 5 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında vakfın web sitesi üzerinden kabul edecek.
Sinop Eğitim Vakfı burs programında geri ödeme yükümlülüğü bulunmayıp; mezun bursiyerler vakfın tanıtımını yapmayı, vakıf etkinliklerine -gönüllülükleri dahilinde- katılmayı ve iş hayatına başladıktan sonra imkan dahilinde SEV çatısı altında en az bir öğrenciye burs vermeyi vicdani yükümlülük olarak kabul ederler.
Mehmet Coşkun
Vakıf Başkanı

Bir cevap yazın