MHP BAKIRKÖY İLÇE BAŞKANI TURGUT İNAN TAVRIMIZ NET

“Tavrımız net! MHP olarak her türlü rant düzeninin karşısında, devletin ve milletin menfaatlerinin yanında durmaya devam edeceğiz”

Kamu alanına, Bakırköy Belediyesi’nce hazırlanan projeye göre kapalı pazaryeri, otopark, bar ve restoranlardan oluşan bir bina inşa edilmesi planlandı. Fakat, İçişleri Bakanlığı’nın pazaryeri kurma genelgesine aykırı şekilde 20 yıllığına Pazarcılar Odası’na verildi. Üstelik bu sözde ortak hizmet projesi için ihale de yapılmadı. Skandalın odağında ise CHP’li Bakırköy Belediyesi var. MHP Bakırköy Ilçe Başkanı Turgut İnan, “Kamuya ait bir alan belli bir gruba ihalesiz, hiçbir plan proje olmadan verilemez. Kamu alanı, buraya AVM yapacaklar bildiğiniz yani pazar yeri falan diye vatandaşın gözünü boyuyorlar.” dedi.

Konuyla ilgili vatandaşların taleplerini dile getiren ve durumu hukuki açıdan değerlendiren MHP Bakırköy Ilçe Başkanı Turgut İnan, “Kamuya ait bir alan belli bir gruba ihalesiz, hiçbir plan proje olmadan verilemez. Kamu alanı, buraya AVM yapacaklar bildiğiniz yani pazar yeri falan diye vatandaşın gözünü boyuyorlar.” dedi. Bakırköy Pazarcılar Umum Odasına yap işlet devret modeli ile verilen bu alana inşa edilecek tesisin gelirlerinin yüzde 60 yine Pazarcılar Odası’nın kasasına giricek. İnşa sürecinde sorumluluk sahibi olan Bakırköy Pazarcılar Odasının projeye finans yaratmak için pazarcıları tehdit ettiği öne sürüldü.

MHP Bakırköy İlçe Başkanı Turgut İnan, hukuki sürecin başladığını dile getirdi. İnan konuyla ilgili, “Tavrımız net! Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü rant düzeninin karşısında, devletin ve milletin menfaatlerinin yanında durmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. İnan konuşmasında, “Bu alan E 5’in kenarında adliyenin arkasında çok değerli bir alan 35 ölümün 21 dönümü resmen gasp edildi. Kamuya ait bir alan belli bir gruba ihalesiz, hiçbir plan proje olmadan verilemez.
Kamu alanı buraya AVM yapacaklar bildiğiniz yani pazar yeri falan diye vatandaşın gözünü boyuyorlar. Normalde 10 yıldan fazla devredemez ya beyler öyle bi yetkisi yok birde pazarcılar yani yönetmeliğe göre de belediye yüzde 51-den fazla iştiarkı olmayan yere kesinlikle devir yapamaz. Hukuksuz bir şekilde ihale açılmadan meclis kararıyla o da heder ediliyor.” dedi.

“Burada yapılan alan 3 katlı bir inşaat alanı Otopark’ını oda işletecek ve restorantını oda işletecek tuvaletleri oda işletecek oto yıkamayı o da işletecek artık haftada 3 gün pazar olacak onu da o da işletecek.” ifadelerini kullanan MHP Bakırköy Ilçe Başkanı Turgut İnan, “Burası pazarcıların parasıyla yapılacak ve de para vermeyen esnaf daha önce almış olduğu tahtadan olacak, pazara giremeyecek.
Tahta başı burada 150 bin lira ile 200 bin arası para isteniyor. Mahkemeden gelecek kararı bekliyoruz. Mahkemeden gelecek sonuca göre bu karara evet oyu veren meclis üyelerinin hakkında da suçlusu da bulacağız.” şeklinde konuştu.

BU ALAN, CUMARTESİ GÜNLERİ HALK PAZARI, DİĞER GÜNLER AÇIK OTO PAZARI
Bakırköy Osmaniye mahallesinde bulunan bu alan cumartesi günleri halk pazarı diğer günler ise açık oto pazarı olarak kullanılıyor. Bakırköy Belediyesi’nin hazırladığı projeye göre bu alana kapalı pazaryeri, otopark, bar ve restoranlardan oluşan bir bina inşa edilmesi planlandı. Proje Haziran ayında Bakırköy Belediye Meclisi’nde oylamaya sunuldu. ilk oylamada oyçokluğuyla reddedildi. Ikinci bir oylama daha yapıldı. 17 oyla kabul edilen proje İçişleri Bakanlığı’nın pazaryeri kurma genelgesine aykırı şekilde 20 yıllığına Pazarcılar Odası’na verildi.

Üstelik bu sözde ortak hizmet projesi için ihalede yapılmadı.

Tavrımız net! Milliyetçi Hareket Partisi olarak her türlü rant düzeninin karşısında, devletin ve milletin menfaatlerinin yanında durmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın