KÜÇÜKÇEKMECE SİNOPSPOR YENİ SEZONU DUALARLA AÇTI

Bu sezon BAL (Bölgesel Amatör Lig) da 11.Grupta mücadele edecek olan Küçükçekmece Sinop Spor’un yeni sezon açılışı Yeşilova Kemal Aktaş Stadı’nda gerçekleştirilen tören ile yapıldı.


Küçükçekmece Sinopspor hafta sonu Yeşilova Kemal Aktaş Stadında ,Yeşilova Esnafspor ile hazırlık maçı yaparak sezon açılışını yaptı.Sezon açılışı öncesinde saygı duruşuyla başlayan törende İstiklal Marşı okundu ve koş kesilerek dua edildi.
Küçükçekmece Sinopspor ,sezon açılışı törenin ardından Süper amatör lig takımlarından Yeşilova Esnafspor ile hazırlık maçı yaptı ve karşılaşmayı 5-2 kazandı.
Küçükçekmece Sinopspor ‘un sezon açılışı programına Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Küçükçekmece Ak Parti ilçe Başkanı Av. Recep Şencan, Küçükçekmece Milliyetçi Hareket Partisi İlçe başkanı Seyfettin Tiryaki, Küçükçekmece Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı M.Cem Özel, Küçükçekmece Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Dernek Başkanı Seymen Gençtürk, Küçükçekmece Kızılay şube Başkanı Hüseyin İpek ,Küçükçekmece Belediye Meclis üyelerinden Sami Şahin ,Gökhan Aygün ,Küçükçekmece Sinopspor Kulübü Başkanı Rafet Orhan ,ilçe kulüp başkanları, taraftarlar ve oyuncular katıldı.


Yeni sezon açılışında konuşan Küçükçekmece Sinopspor Kulüp Başkanı Rafet Orhan , “Taraftar, futbolcu, yönetim ,Küçükçekmece Sinopspor ailesi olarak bu yıl hep beraber birlik ve beraberlik içinde başlayacağımız bu yolun sonu inşallah şampiyonluk olacaktır. Takımımızın kurulmasın da yönetim kurulu arkadaşlarımız ve teknik ekibimizin ciddi katkıları olmuştur.


Hem stat sorunumuzun çözülmesinden dolayı hem de takımımıza katkılarından dolayı Belediye başkanımıza ve Kaymakamımıza Küçükçekmece Sinopspor adına çok teşekkür ediyorum.
Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl üçüncü lig kapısında şanssız bir şekilde döndük.
Birlik ve beraberliğimizi doğru bir şekilde sağlayabilir sek Küçükçekmece Sinopspor’u layık olduğu profesyonel lige çıkarmaktır. Burada oluşan birlik beraberlik ile Küçükçekmece Sinop sporumuzu 3.lig profesyonel lige çıktığından hiç bir şüphem yoktur.
Transfer çalışmalarımızı yönetimimiz ve idarecilerinizin özverili çalışmaları ile tamamladık.


Başlayacağımızın lig maratonumuzun sonu inşallah şampiyonluk olacaktır , buna yürekten inanıyorum.
Tüm futbolcularımıza ve teknik kadromuza başarılar diliyorum” diye konuştu.
Küçükçekmece Kaymakamı Turan Bedirhanoğlu, “Geçen sene bir takım talihsizlikler neticesinde 3.lige çıkamadık.
Ondan bir sene öncede Takımımız, yönetimimiz, taraftarımız, Belediye Başkanımız ile birlikte büyük bir efor sarf ederek Bölgesel amatör lige çıkmıştık. İnşallah bu yılda aynı özveriyi göstererek üçüncü lige çıkacağız.
Bu konuda kaymakamlık olarak gereken tüm desteği vereceğiz. İyi transferler yapılarak, büyük bir hassasiyet gösterilerek gayet güzel bir takım oluşturuldu.
Takımımızın başta stat olmak üzere tüm sorunlarının giderilmesi için Kaymakamlık nezdinde yapılan çalışmaları takip ediyoruz. Bu tüm ihtiyaçları kısa süre içerisinde neticeye kavuşturmuş olacağız.
Bir ilçe takımı mutlaka bir profesyonel ligde olmalıdır. Bunun için herkes taşın altına elini sokmalıdır. Takım oyuncuları başarı için sahada ter dökerken, ilçemizde faaliyet gösteren bütün iş adamlarımız ile birlikte Küçükçekmece Sinop sporumuzun sonuna kadar yanındayız ifadelerine yer verdi.
Küçükçekmece Sinopspor’un yanında olduklarını ifade eden küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Biz göreve gelmeden önce Spora ve Sporcuya destek olacağımızın sözünü vermiştik ve göreve geldiğimiz günden itibaren desteğimiz aralıksız devam ediyor.
Geçen sene talihsiz bir şekilde 3.lige çıkamadık. Yani başarı varken takımın yanında başarısızlıkta takımı terk eden bir anlayışın içinde hiçbir zaman olmadık. Biz gönülden destek veriyoruz.
Takıma sahip çıkmak sadece Belediyenin görevi değil. Tüm Küçükçekmecelilerin 7 den 70’e herkesin sahip çıkması gerekiyor. Yani esnafı, memuru, işçisi, sanayicisi, İş adamı herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. İnşallah birlik beraberlik içerisinde ilçemizin takımı olan Küçükçekmece Sinop sporumuzu bu sene ait olduğu profesyonel lige çıkaracağız ben tüm sporcu gençlerimize A takımımıza 2022-2023 sezonunun hayırlı olmasını, başarılı olmasını ve şampiyonluk getirmesini diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın