EKONOMİGÜNDEM

KRİPTO PARA BORSASI THODEX KAPATIP KAÇTI MI?

2017 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren Thodex kripto para borsası yaptığı açıklama ile işlemlerini durdurdu.

THODEX açıklamada “Son zamanlarda borsamızda yaşanan çekim sorunları nedeniyle 20.04.2021 itibari ile planlı bakım çalışması yapılacak ve çalışma yaklaşık 6 saat sürecektir. Bakım çalışmamızın ardından, tüm sorunları gidermiş şekilde yeniden hizmetinizde olacağız” ifadelerine yer vermişti.

Dün akşam saatlerinden bu yana işlem yapılamayan sitenin bir anda kapatılması tepkilere neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıklayarak dikkatleri üzerine çeken Türkiye’de en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan THODEX’ kullanıcılarının para çekememesi ve hesaplarına müdahale edememesi üzerine 20 Nisan’da açıklama yaparak sitelerinin bakım çalışmasında olduğunu belirtmişti.

Sosyal medya platformlarında Thodex’e ilişkin bir çok paylaşım yapıldı. Thodex’in ofisinin boşaltıldığı ve sadece tabelanın kaldığı iddia edildi.

Borsayı kullanan bazı kullanıcıların sorunun çözülmediği ve polis eşliğinde THODEX’in merkezine gittikleri yönünde paylaşımlarda bulunmasının ardından THODEX’ten bir açıklama daha geldi.

“SÜREÇ 4-5 İŞ GÜNÜ SÜRECEKTİR”

THODEX’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Değerli kullanıcılarımız, 2017 yılından beri sizlere kaliteli hizmet vermekte ve hizmet kalitemizin daha da artması adına gece gündüz çalışmaktayız. Kullanıcılarımızın memnuniyetini esas alarak, bu güne kadar ülkemizde bir çok yeniliğe imza attık ve Amerika Birleşik Devletlerinden aldığımız lisans ile global anlamda sektörde ilk lisanslı Türk Şirketi olduk.

Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin; sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir. İsmini anlaşma süreci tamamlandığında duyuracağımız; dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri; uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır.
Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup; devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır.

Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı; şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda; endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız. Daha güçlü ortaklarla sizlere güvenli altyapımızla; hizmet vermeye devam etmek için çalışıyoruz. Saygılarımızla”

2 trilyon doları aşan günlük hacmiyle milyarlarca kişi tarafından takip edilen kripto paralar ülkemizde hızla yayıldı. Birçok kuruluş tarafından alım-satıma aracılık edilirken son günlerde kripto paraların vergilendirilmesine yönelik çalışmalar olduğu da ortaya çıktı. Bu durumu avantaja çevirmek isteyenler Türkiye dışında hizmet veren kripto para borsalarına cüzdanlarını taşımaya başlarken ülkemizdeki bazı kripto para piyasalarında da alım-satım yaparken sorunlar ortaya çıkmaya ve yatırımcıların zarar etmesi durumları meydana geldi.

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!