KAZANAMIYORSAN, KAYBETMEYECEKSİN !

Futbol üç ihtimallidir kazanırsın kaybedersin ya da berabere kalırsın dolayısıyla şampiyonluğa oynuyorsan kaybetmeyeceksin. Rakibinin ikinci ve üçüncü bölgede senden iyiyse o zaman kaybetmemeye oynamak en iyi oyun olurdu .

Trabzon atakları Beşiktaş’a oranlara daha olgun ve daha tehlikeli olurken Sergen hoca ilk defa oyuncu değişikliklerinde çok geç kaldı . Her an Trabzon’un gol atabileceğini izleyenler görürken sergen hoca Larin değişikliğine gitmeyerek belki de maçın kaderiyle oynadı .

 Zaman zaman iyi işler yapmaya çalışan Aboubakar da vasatın üzerine çıkamadı . Enkudu oyuna girdikten sonra hareket getirmesi Sergen hocanın neden onunla başlamıyor sorusunu da beraberinde getirdi.

Maçın tamamında Ekuban ve Anthony Nwakaeme’yi durduramayan siyah beyazlı defans oyuncuları ilk defa bu kadar tutuk oynadılar sanki takım içinde bir problem varmış gibi bir hava vardı. Takımda mesala sezona iyi başlayan Larin , Cenk Tosun transferi haberinden sonra acaba ilk 11 de olacak mıyım diye düşünüyor mu?

Sanki aklı hep oradaydı. 90 dakika boyunca ilk kez bu kadar bocaladığını, kendisiyle savaştığını hissettim. Belki de tek.direktör Sergen Yalçın da bu yüzden oyunda tutmak istedi. Beşiktaş’ın kanatları iyiydi .

Maçın başında Rıdvan’ın sakatlanması Beşiktaş’ı oyun anlamında eksik bıraktı ama Beşiktaş her şeye rağmen golü de buldu . Golden önce ve sonrasında bordo mavililer gerçekten kaliteli ayaklarıyla tehlike olabilecek ataklar yaptı ve ilk yarı bitmeden beraberliği de yakaladı Beşiktaş yediği iki golde de defasın büyük hataları vardı her iki golde de kademe hatası yapan defans oyuncuları bu günkü maçtan ders çıkarmalıdır.

 Kaleci Ersin inanılmaz kurtarışlarına devam ediyor. Beşiktaş bu maçta puan alsaydı Ersin’in kurtarışları sayesinde alacaktı. Maçın skorunu da yaptığı kritik kurtarışlarla Ersin belirledi. İki gol yemesine rağmen maçın yıldızıydı.

Her şeye rağmen Şampiyonluk yolunda bu ve benzeri kayıplar olacaktır lig uzun lider her hafta değişebilir önemli olan ipi göğüslemek. Rıdvan ve Abdülkadir’e geçmiş olsun umarım her ikisinde de önemli bir şey yoktur.

Bir cevap yazın