İSTANBUL’DA 10 ERMENİ VAKFINDA SEÇİM YAPILDI                

Ermeni toplumu 16 Ekim’deki Ortaköy Vakfı seçiminin ardından bu hafta sonu da (20 Kasım Pazar) 10 vakıfta sandığa gitti.

Seçmenler 2. bölgede yer alan Feriköy, Boyacıköy, Gedikpaşa, Eyüp Surp Yeğya, Beşiktaş, Yeniköy, Kuruçeşme ve Hasköy; 3. bölgede ise Bakırköy ve Yeşilköy kiliseleri ve okullarının yeni yönetimleri için oy kullandı.

Seçim sandıkları 2. bölgede Feriköy, Sahakyan, Karagözyan Okulları ve Kuruçeşme Kilisesi Salonu’nda; 3. bölgede ise Dadyan ve Yeşilköy okullarına kuruldu.

Oy verme işlemi sabah 09.00’da başlayıp, 17:00’de sona erdi. Beşiktaş, Bakırköy, Yeşilköy ve Yeniköy için iki liste yarıştı, mevcut yönetimlerin ağırlıkta olduğu listeler galip geldi. Diğer vakıflar tek liste ile seçime girdi.

Katılım yoğun oldu             

resmi olmayan sonuçlar şöyle:

2. bölgedeki 8 vakıf için toplam 2 bin 933 seçmen, 3. bölgedeki 2 vakıf için de 8 bini aşkın seçmen oy kullandı. Kimi sandıklarda kuyruklar oluştu.

Bakırköy’de Mavi Liste için 2 bin 221, Sarı Liste için 1.904 oy çıktı. Yeşilköy’de Beyaz Liste için 2 bin 166, Yeşil Liste için 1.936 oy çıktı. Resmi olmayan sonuçlara göre Yeşilköy’de mevcut yönetimin ağırlıkta olduğu Beyaz Liste, Bakırköy’de yine mevcut yönetimin ağırlıkta olduğu Mavi Liste kazandı. 

Beşiktaş’ta ise Mavi Liste için 1.778, Kırmızı Liste için 1.121 oy çıktı. Böylece Beşiktaş’ta da mevcut yönetimin ağırlıkta olduğu Mavi Liste kazandı.

Yeniköy’de Turuncu Liste 1.912, Mavi Liste 935 oy aldı. Yine mevcut yönetimin ağırlıkta olduğu Turuncu Liste, resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazandı.

Öte yandan yıl sonuna kadar neredeyse her Pazar vakıflar seçim için tekrar sandıklara gidicek.

10 kurumda 14 liste

Aday listeleri şöyleydi:

  • Yeşilköy, Beyaz Liste (3. Bölge)

Aras Çağlıuzun, Aret Şirin Tatlıdil, Arman Çulhacı, Erol Ara Çınar, Garen Gergerli, Güner Şahin Bağ, Habip Özfuruncu, Janet Garmiryan, Jilber Bardizyan, Kevork Özkaragöz, Maria Hazaryan Erşen, Murat Görey, Nurisa Gezer, Nıvart Değirmenci, Ohannes Ürneşlioğlu

  • Yeşilköy, Yeşil Liste 

Aret Boğosyan, Ari Tahmizoğlu, Elizabet Peynirci, Filip Taşhan, Hagop Sıvacıoğlu, Hovsep Payel, Karabet Hemengül, Karin Çekem, Lerna Ölmez, Mayk Zıngık, Misak Vartikoğlu, Murat Duvarcı, Murat Yılmaz, Selin Ohanoğlu, Serli Seta Nişanyan

  • Bakırköy, Mavi Liste (3. Bölge)

Mari Yancı, Nubar Manavyan, Arto Mıhcıyan, Yeliz Öğret, Garabet Gelir, Kozet Avanus, Ümit Balık, Kirkor İşler, Edvart Atiniz, Harutyun Yücelsen, Yervant Sıvacıoğlu

  • Bakırköy, Sarı Liste

Jbid Çetinkaya, Arda Ağdamar, Şant Altunkara, Arda Ürneşlioğlu, Lara Özer, Serdar Kasapcılar, Kamer Çonkarlı, Harun Vaske, Ari Kirkoryan, Lidya Örs, Burak Ciroğlu

  • Beşiktaş, Kırmızı Liste (2. Bölge)

Baret Burag Pehlivan, Setrak Güler, Nadin Gemrekoğlu, Avedis Seyran, Sarin İnan, Murat Demir, Diana Altun, Hagop Altıntopuz, Rafael Demirci, Arda Enzakian, Arden Toros. 

  • Beşiktaş, Mavi Liste

Garabet Varjabetoğlu, Aret Çilingir, Şara Maraşlıyan, Ohannes Sözüdoğru, Hamparsum Ara Kazar, Aram Hamparsun Bingül, Ağavni Anaçam, Mardiros İvatgil, Arek Göver, Alen Pilibosyan, Jano Kasal.

  • Yeniköy, Turuncu Liste (2. Bölge)

Ararat Gürgen, Aret Kis, Artun Tokatlıoğlu, Bogos Kevork Malhasyan, Garbis Kalaycıyan, Linda Çetinkaya, Lori Zorvaryan, Murat Aret Mardikyan, Saro Birol Oskan, Selvin Parunakyan Özgül, Tamar Sinanoğlu Gökçeoğlu.

  • Yeniköy, Mavi Liste

Sevan Cingöz, Kuhar Aydın, Talin Manukyan, Avedis Demirci, Hilda Haşaryan, Serkan Durusu, Lara Çitçi, Arman Sucuyan, Karolin Kuzucu, Talar Süslü, Murad Aslanoğlu.

  • Feriköy (Tek Liste) (2. Bölge)

Alex Kürkçüyan, Anet Mehteryan, Arek Mumcu, Aren Avedisyan, Azniv Nadya Mezaduryan, Caner Polat, Garine Karen Terziyan, Hagop Aleksanyan, Hayko Haygaz Odabaşı, Juliyet Demircioğlu, Koray Aşcı, Murat Öğer, Nurhan Palakoğlu, Sayat Çınar, Şant Özbülbül, Şinar Bektaşlıyan, Talar Elagöz Bedikoğlu.

  • Kuruçeşme (Tek Liste) (2. Bölge)

Levon Kuzikoğlu, Dalida Siranuş Zilman, Antranik Avitoğlu, Arno Bengliyan, Hayg Cihangül, Alen Kahraman, Roy Gamsargan, Selin Simonyan, Rober Güdücü, Şara Maraşlıyan, Sayat Ciroğlu.

  • Gedikpaşa (Tek Liste) (2. Bölge)

Manuk Kalaycıyan, Lara Mezadur, Arno Bengliyan, Nurhan Döner, Murad Koşker, Liana Benli, Herman Vaske, Herman Akçeoğlu, Arman Gülmezgil, Jirayr Akmercan, Besse Kabak, Sevan Bakırcı, Mıgırdiç Sucu, Sevan Hallaçyan.

  • Hasköy (Tek Liste) (2. Bölge)

Garbis Şimşek, Hagop Aleksanyan (Ayhan Çerkez), Alen Palancı, Arno Bengliyan, Sarkis Çavuşyan, Ariana Kazanciyan Melek, Alin Davuthan Özbülbül, Nişan Nurhan Malhasyan, Arek Mumcu, Aret Hagop Sürmeyan, Erol Divanyan.

  • Eyüp Surp Yeğya (Tek Liste) (2. Bölge)

Misak Gülük, Arman Gülük, Elvin Taşköprü, İsa Çelik, Arda Mıhçıyan, Melik Rupen Mıhçıyan, İsa Nalbant, Arno Çalışkan, Gülkız Çelik, Harutyun Harun Işıman, Serkis Yıldırım.

  • Boyacıköy (Tek Liste) (2. Bölge)

Burag Alen Özsahakyan, Ankine Evyapan, İskender Bakırgil, Kaspar Zakaryan, Nayat Elbe, Nazaret Özsahakyan, Yetvart Alyanakyan, Vartan Meydan, Vartan Kantarcıoğlu, Nadin Nalbantyan, Koray Şirinpınar.

Bir cevap yazın