SİYASET

” İMAMOĞLU’NUN AKŞENER PLANI”

Ahmet Takandan bomba yazı!

Ekrem İmamoğlu’nun Meral Akşener planı 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Kadınlar Günü mesajında İYİ Parti lideri Meral Akşener ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın ismini aynı mesajda geçirince tartışmalar alevlendi.

 Korkusuz yazarı Ahmet Takan çarpıcı bir detayı kaleme aldı. 

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun tartışmalara neden Kadınlar Günü mesajını değerlendirdi. 

Ekrem İmamoğlu’nun erken seçimin yaklaştığını gördüğünü ve bir taşla iki kuş vurma peşinde olduğunu ifade eden Takan şunları yazdı: 

“AKŞENER’İ YOLDAN İTMENİN PEŞİNE DÜŞTÜ”

“En önemli rakibi Akşener’i yoldan itmenin peşine düştü. Kürtler’e göz kırpıyor. Mansur Yavaş’ın aday olmaya cesaret edemeyeceğini düşünerek bu hamleleri yapıyor. Cumhurbaşkanlığı yarışında tek aday kalma çabaları…

Meral Akşener’in yükselişi Millet İttifakı’nda olası Cumhurbaşkanlığı adaylarını rahatsız etti. Her geçen gün diğer muhalefet partilerinden ve liderlerinden ümidini kesen tüm muhalifler Akşener ismi üzerinde ittifak kurmaya başladı. Bu da doğal bir kıskançlık ve rekabet duygusu uyandırıyor. Taraflı tarafsız tüm anketlerde yükselişte tek parti İYİ Parti, Tayyip Erdoğan karşısında başa baş mücadele edebilecek tek lider Akşener…

Yukarıdaki satırlara katılır, katılmazsınız… Benim gördüğüm ise; Son bir aydır kendi siyasetini üreten Meral Akşener, siyaseten hem Cumhur İttifakı’dan hem de muhalefetten gitgide ayrışıyor. Şöyle;

– HDP konusunda tuzağa düşmüyor, CHP ile ayrışıyor.

– Doğu Türkistan kartı ile MHP ile ayrışıyor.

– Ekonomi ve özgürlükler konusunda AKP ile ayrışıyor.

–  Kendine tahkim alanı oluşturuyor. Kendi tarzını ve siyasetini inşa ediyor.

Ekrem İmamoğlu ise elindeki büyük güç sayesinde ana aktör olma çabasında. Bu saatten sonra kimseyi takmaz umursamaz bir görüntü veriyor.

 “Memleketi ben barıştıracağım” söylemi ile kendi hikayesini ve tarzını belirliyor.

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel de Yeniçağ’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanmıştı: 

“İmamoğlu kurnaz siyasetçi. Genel başkanla adı geçen şahsı aynı kategoride göstererek, genel başkanı itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

Akşener, yapılan son anketlerde milletin güvendiği iktidar olarak görmek istediği bir lider.

Akşener’in cumhurbaşkanlığına giden yolda takdirle karşılanması, İmamoğlu’nun da gönlünde böyle bir makam yatıyor ve genel başkanın yükselen trendini düşürmek için böyle bir tweet atıyor. 

Kaynak : Korkusuz Gazetesi

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!