İBB BAKIRKÖY MUHTARLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Bugün İBB’nin Bakırköy muhtarları ile gerçekleştirdiği, Bakırköy Belediyesi temsilcilerinin de katıldığı

toplantıda mahallelerimiz ve ilçemiz ile ilgili dile getirdiğimiz sorunlar ve bazı yanıtlar şöyle:

Mahallelerimizdeki alt yapı çalışmalarının hızlandırılmasını dile getirdik. Özellikle yol ve kaldırımlarımızın kötü durumda olduğunu belirttik. İncirli Caddesi’nde 220 metrelik alanın tamamlandığı, önümüzdeki hafta trafik ve toza karşı geçici asfalt çalışması yapılacağı, esas olarak Ekim ayında caddeye İSKİ’nin gireceği ve caddenin tek yönlü bir prestij caddesi olacağı söylendi.

Bakırköy Özgürlük Meydanı Yenileme Projesi’nde ise şu anda Mütahhidin belirlendiği, projenin 2022 yılı sonunda tamamlanacağı yanıtı verildi.

Yol kenarındaki dubaların onarılıp, gece fark edilecek bir hale getirilmesini talep ettik.

Sivriseneklere karşı ilaçlamanın yetmediğini söyledik.

Çöp konteynırlarının yenilenip düzenli dezenfekte edilmesini talep ettik.

Bakırköy ile ilgili imar planlarının ne durumda olduğunu sorduk. Planın komisyonda olduğu, Eylül sonu veya en geç Ekim ayı içindeki İBB Meclis toplantısında oylamaya sunulacağı bildirildi.

Mahalle Afet Gönüllüleri MAG çalışmalarına ilçe belediyesi ve İBB’nin destek olmasını istedik. Özellikle afet bölgelerine giden ekiplere malzeme ve araç desteği sağlanmasını talep ettik. İBB bünyesinde de MAG eğitimlerinin başlatılacağını öğrendik. İBB Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilisi MAG’ lara ilkyardım eğitimi verebileceklerini söyledi.

Parklarımızın temizlik ve bakımında sıkıntılar yaşandığını, sokakların temizliği için de eleman yetersizliği olduğunu ve çom  şilayet aldığımızı söyledik.

Parklara güvenlik için kamera konulmasını istedik.

Cam şişe, atık yağ, kağıt, plastik vb geri dönüşüm kutularının konulmasını talep ettik.

Park Önü Cad. ve Eski Karakol arazisinin kesişimi ile Akın Yolu’na inen kavşakta trafik için çalışma yapılmasını istedik. Kavşak ve sinyalizasyon çalışması yapılacağı bilgisini aldık.

General Şükrü Kanatlı’daki durağın yenilenmesini talep ettik.

BEDAŞ’ ın Koşu Yolu Caddesi’ndeki direklerin yenilenmesi için bir çalışma yapacağını öğrendik.

Filiz Sokak’ taki gibi otellerin halkı çok rahatsız ettiğini, denetimlerim sıkılaştırılmasını rica ettik.

Vet-Büs hizmetinin mahallemize de gelmesini istedik.

Maskelerin yerlere atılmaması için farkındalık yaratabilmek anlamında özel maske çöp kutuları yapılmasını talep ettik.

İlçe Milli Eğitim yetklisine okullarımızda kayıt için istenen bağışlar ile ilgili sıkıntıları dile getirdik.

İhtiyaç sahipleri ve okul çağındaki çocuğu ile yalnız yaşayan anneler için kırtasiye malzemeleri içeren ‘Okul Destek Paketi’ talep ettik.

Belediye’nin açtığı Kadın Emeği Pazarı’nın ayda birden en az haftada bire çıkarılması ve sadece Ataköy’ de değil Millet Parkı’nda da kurulmasını istedik.

Muhtarlık binamızın akan çatısı ve çatlayan duvarları için bakım onarım yapılmasını rica ettik.

Bu arada İBB bünyesindeki kültür gezilerinin yeniden başlayacağı ve Bakırköy’ e psikolojik danışma merkezi açılacağı bilgisi paylaşıldı.

Yaşlı, yatalak ve hasta kişilerin İBB’nin Evde Sağlık ve Evde Bakım hizmetlerinden yararlanmaları için 153’ü arayıp başvuru yapmaları gerektiğinin altı da çizildi.

Bir cevap yazın