YAZARLAR

HAYAT EN GÜZEL HEDİYE”

Son dört gündür İstanbul’un hali, “Kapandım gidiyorum, Covid rüzgarına” gibiydi. Son yıllarda, böyle bir yoğunluk, hareketlilik gözlemlememiştik. Hem İstanbul dışına gidenlerde, hem de gıda ürünleri başta olmak üzere alışveriş  yapanlarda bir artış, bir hareketlilik vardı. Umarım, bu gidişler ve geri dönüşler covid’siz olur. Bu nedenle her birimiz, nerede olursak olalım, nereye gitmiş olursak olalım, her zamankinden daha çok maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymalı ve özen göstermeliyiz.

Sıla-i Rahim yapan, tatil yörelerine, yazlık evlerine giden vatandaşlarımız, umarım, gönüllerince hoşça vakit geçirirler. Bizden her birine selam olsun, sağ salimen geri dönsünler.

İstanbul, biz İstanbul’da kalanlara kalsa da, bu süreci kısıtlı olarak evlerimizde geçireceğiz. Bu süreci sağlıklı ve en verimli bir şekilde değerlendirmeye çalışacağız. Bu arada zorunlu olarak görev başında olanlar, çalışanlar, üretmeye, hizmet sunmaya devam edecektir. Özel ve kamu kesimi üretimi, hizmet sunumu, kısaca, hayatın olağan akışı sürecektir.

Ayrıca bu süreçte, sokak hayvanlarını, kimsesizleri, yardıma muhtaç yaşlı ve düşkünleri unutmamamız gerekiyor. Birey olarak, devlet kurumları, yerel yönetimler ve STK’lar olarak onların daha çok yanında olmamız gerekiyor.

En önemlisi, sağlığımızın ve özgürlüğümüzün değerini idrak ederek, bir reklam sözünde olduğu gibi, her birimiz için “Hayatın en büyük hediye olduğunu” asla unutmamalıyız.

Covid’siz, sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler temennisiyle, Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Saygı ve sevgilerimle. 30.04.2021

Levent Küçük

Genel Başkan

Tüketiciler Derneği (TÜDER)

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!