HAFTA SONU İSTANBUL YOĞUN KAR YAĞIŞLI

Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, herkesin merakla beklediği İstanbul’a ne zaman kar yağışı yağacak sorusuna cevap verdi. Akşam TV’de değerlendirmelerde bulunan Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Macit, “İstanbul’da bugün için beklediğimiz en yüksek sıcaklık 19 derece, hava sıcaklığının yarın 4-5 dereceye kadar düşmesini ve önümüzdeki hafta boyunca da 3-4 derece üstüne çıkmasını beklemiyoruz” dedi.

Hafta sonuna doğru Türkiye genelinde soğuk hava dalgası etkili olacak. Marmara Bölgesi’nde hava sıcaklığı sıfırın altına düşecek. Pazar gününden itibaren İstanbul’da kar yağışı etkisini göstermesiyle sıcaklıklar da sıfırın altına inecek.

Meteoroloji Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Yarın için mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının Marmara’dan başlayarak azalmasını bekliyoruz. Hafta sonunda ise, Kuzey iç ve Batı kesimlerde hissedilir derecede azalışla beraber, önümüzdeki hafta boyunca yurt genelince mevsim normallerinin 4 ile 12 derece, hafta ortasında ise 8 ila 10 derece altında seyretmesini bekliyoruz hava sıcaklığının.”

“PAZAR GÜNÜ İSTANBUL’A KAR GELİYOR”

Dolayısıyla yarın için yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak yağışlarımız ancak yer yer yüksekten karla karışık yağmur göreceğiz. Pazar gününden itibaren ise İstanbul’da kar yağışlarımız başlıyor. Ve önümüzdeki hafta boyunca aralıklarla kar yağışlarının devam etmesini bekliyoruz.

“BUZLANMA VE DON OLAYINA DİKKAT”

İstanbul’da bugün için beklediğimiz en yüksek sıcaklık 19 derece, yarın 4-5 dereceye kadar düşmesini ve önümüzdeki hafta boyunca da 3-4 derece üstüne çıkmasını beklemiyoruz.

Hava sıcaklığındaki azalışla beraber özellikle buzlanma ve don olayı önümüzdeki hafta etkili olacak. Vatandaşlarımızı sizin aracılığınızla uyaralım.

Bir cevap yazın