BUĞRA KAVUNCU’YA SALDIRAN SİNAN ORAL’A 1 YIL HAPİS

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, geçtiğimiz yıl İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya saldıran Sinan Oral hakkında 1 yıla kadar hapis cezası talep etti.
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya Bakırköy’de yumrukla saldıran Sinan Oral’ın “basit yaralama” suçundan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede müşteki Buğra Kavuncu’nun 20 Ağustos 2021 günü, saat 14.00 sıralarında özel bir televizyon kanalının Bakırköy stüdyosunda programa katıldığı, program sonrasında cadde üzerinde tanıklar ile sohbet ettiği, bu sırada Sinan Oral’ın müştekiye yönelerek herhangi bir şey söylemeden yumruk attığı ve olay yerinden uzaklaştığı belirtildi.

DHA’nın aktardığına göre Sinan Oral iddianamede yer alan savunmasında, araç satın almak amacıyla Bakırköy’de bulunduğunu, müştekiyi cadde üzerinde görmesi üzerine ‘antipati duyduğu için bir anlık sinirle vurduğunu’ söyledi. Olay günü güvenlik kameraları üzerinde yapılan incelemede sanık ile bağlantılı olabileceği düşünülen 3 kişi belirlendi. Kimliği tespit edilemeyen bu 3 kişi hakkında da tefrik kararı verilerek, ayrı soruşturma açıldı.

Sanık Sinan Oral hakkında “basit yaralama” suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. İddianame kabul edildi. Duruşma basit yargılama usulüyle yapılacak.

Bir cevap yazın