BAKIRKÖY’DEKİ PERİLİ KÖŞK 5 SANİYELİĞİNE ORTADAN KAYBOLDU!

İstanbul’un en işlek noktalarında birinde, Bakırköy’ün merkezinde bulunan ahşap bina, şimdilerde ‘Perili Köşk’ olarak anılıyor. Kulaktan kulağa dolaşan hikayeleriyle nam salan binanın senede 1 defa 5 saniyeliğine ortadan kaybolduğu bile öne sürülüyor. Bölge sakinlerinin kimileri da bu vaziyete şahit olduklarını öne sürüyor.
Taşı toprağı altın olan İstanbul, tarihi ve yaşanmışlıkları ile birçok hikâyeye de ev sahipliği yapıyor. Öyle ki bu hikâyeler arasında efsaneleşmiş olanları bile mevcut. Bunlardan biri de şehrin en işlek noktaları arasında bulunan Bakırköy’deki ahşap bina ile alakalı. Bakırköy’ün merkez noktasında bulunan, tarihe meydan okumayı başarmış bu ahşap ev, her ne kadar eski İstanbul’u yansıtıyor olsa da hakkında anlatılan hikâyeleri duyanların caddede yürürken ayakları geri geri gidiyor.

TÜYLERİ ÜRPERTEN İDDİALAR
İstanbul’da yaşayan çoğu kişi evin önünden geçmiştir fakat hakkındaki iddiaları bilen oldukça az kişi var. Bakırköy Zuhuratbaba Mahallesi, Vankulu Sokak’ın İncirli Caddesi ile birleştiği yerde bulunan evin, senenin belli dönemlerinde 5 saniyeliğine ortadan kaybolduğu belirtiliyor. Üstelik buna şahit olduğunu anlatan mahalle sakinleri bile var.
‘PERİLİ KÖŞK’ DİYE DE ANILIYOR
Ev hakkındaki iddialar bunlarla sınırlı değil. Aynı zamanda “Perili Köşk” olarak da isimlendirilen ev hakkında en çok duyulan hikâyelerden biri de , daha önce evde 2 kardeşin yaşadığı, kardeşler öldükten sonra da evin atıl kaldığı. Mahalle sakinleri, akşamları evden çığlık sesleri geldiğini bile öne sürüyor. Sözlük sitelerinde hakkında 6 sayfa yorum bulunan ev, hala bölgeden geçenlerin dikkatini çekiyor. Fakat evin gizemi çözülmüş değil. Paylaşılamayan miras yüzünden atıl kaldığı da söylenenler arasında.

Bir cevap yazın