GÜNDEM

BAKIRKÖY’DE NOSTALJİ RÜZGARI ESTİ

Bakırköy Belediyesi bir süredir bakım ve onarım çalışmaları devam eden Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’nin bahçesinde Açık Hava Sinema Günleri’ni başlattı. İlk film Yeşilçam efsanesi “Neşeli Günler oldu.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Ayşegül Ovalıoğlu’nun seçim vaadlerinden biri Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi’ni eski günlerine döndürmekti. Uzun süredir bakımsız kalan ve etkinlik yapılmayan merkezde 2 ay önce bakım ve onarım çalışmaları başladı. Havuz üstü kapatıldı, peyzaj çalışmaları tamamlandı. Işıklandırmalar tamir edilip dış cephe boyandı. Tuvaletleri tamir edildi. Açık hava Sineması için amfi düzeni oluşturuldu. Bahçesi açık hava sineması için hazır hale getirildi. 27 Haziran Pereşembe günü saat 21:00 için Bakırköylülere ilk randevu verildi.

İLK FİLM “NEŞELİ GÜNLER”
Nostalji Günleri kapsamında ilk film Bakırköy’ün değerli sanatçısı Münir Özkul’un başrolünü Adile Naşit ile paylaştığı “Neşeli Günler” oldu. Bakırköylülerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliğe Bakırköy Belediye Başkanı Dr.Ayşegül Ovalıoğlu yönetim kadrosuyla katıldı, filmi Bakırköylü komşularıyla birlikte izledi. Ücretsiz patlamış mısır, gazoz ve dondurmanın dağıtıldığı akşamda Bakırköylüler adeta geçmişte bir yolculuğa çıktı.

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!