GÜNDEM

BAKIRKÖY SAHNESİNE KAVUŞTU                   

Yıllar sonra Bakırköylülerin sevdiği sanatçılarla buluşacağı bir mekâna sahip olmasıyla birlikte 74 sineması sahne 74 olarak hizmet vermeye devam edecek.

Bakırköy’ün sahne ve tiyatro eksikliğini giderme hedefiyle yola çıkan, Kazım Çağdaş, Barış Arıhan, Cengiz Bahçevan ve Billur Tarhan Bahçevan’dan oluşan yeni işletme sahipleri, SAHNE 74 adıyla ve yepyeni konseptiyle Tiyatro, Dans ve sahne Sanatları Gösteri Merkezi olarak Bakırköy’e ve tüm sanatseverlerin hizmetine sundular.

Geçtiğimiz 4 Şubat Cuma Akşamı Yasemin Yalçın Tiyatrosu’nun iki perdelik komedi oyunu “Emlakçıyı Beklerken” adlı oyunu ile kapıları açan SAHNE 74 5 Şubat Cumartesi akşamı da Burak Kut konseri ile Bakırköy’ü Salladı.

Sahne 74’ün işletmecilerinden Cengiz Bahçevan; “Bakırköy’e yakışan bir mekân oluşturmaya çalıştık. 74 sinemasının o nostaljisinin Sahne 74 olarak, sahne, tiyatro, dans ve gösteri performans gösteri merkezi olarak yaşatmak istiyoruz. Yasemin Yalçın ve İlyas İlbey ile birlikte hep birlikte gönül verdik bu işe biz inanarak yola çıktık şu an görüyoruz ki Bakırköy’de bize inandı. İnşa Allah şansta birlikte olur birçok konser ve tiyatroya ev sahipliği yapacağız” şeklinde konuşken,

Billur Tarhan Bahçevan’dan; çok eski ve birçok insanın hatıralarının olduğu bir mekânı yeniden hayata geçirdiğimiz için çok heyecanlıyız. Aldığımız tepki o kadar güzel ki telefonlarımız susmadı, çok güzel bir hizmete imza attığımızı gösterdi. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Ve tüm Bakırköylüleri ve sanatseverleri desteğe bekliyoruz” dedi.

Burak Kut en sevilen şarkılarıyla damga vurdu.

Bakırköy’de yıllar sonra ilk kez bir konser ile merhaba diyen SAHNE 74’te sahne alan ilk sanatçı is; Burak Kut oldu. Sekiz yüze yakın bir müzikseverin misafir olduğu sahnede DJ Fikret Kocamaz, Burak Kut Konseri öncesi ve sonrası yaptığı muhteşem 90’lar partisiyle renk katarken; Burak Kut’un sahneye çıkmasıyla birlikte geceye katılan misafirler adeta kendinden geçti.

Benimle Oynama, Heyecanlıyım, Çılgınım gibi birçok şarkıyla 90’lı yıllarda yıldızını parlatan Burak Kut’a geceye katılan müzikseverlerde eşlik etti. Burak Kut Şarkılarına danslarıyla eşlik eden Bir çifti sahneye davet ederek, bir şarkısına eşlik etmelerini sağladı,

Gece sonunda Bakırköy’ün çok güzel bir mekâna kavuştuğunu belirten Burak Kut çocukluğunda defalarca sinema için geldiği mekânda sahne almanın gururunu duyduğunu söyledi.

Konserler ve Oyunlar Devam Edecek

Sahne 74’ün şubat ayı etkinlik takvimi şu şekilde;

11 ŞUBAT SAAT 21.00: Konser- Kaan Tangöze

12 ŞUBAT SAAT 21.00: 90’lar Türkçe Pop Parti- Ragga Oktay / Grup Vitamin

18 ŞUBAT SAAT 21.00: Konser- Redd

19 ŞUBAT SAAT 21.00: 90’lar Türkçe Pop Parti – Reyhan Karaca / Sibel Alaş / Mansur Ark

25 ŞUBAT SAAT 21.00: Konser- Feridun Düzağaç

26 ŞUBAT SAAT 21.00: 90’lar Türkçe Pop Parti – Çelik

27 ŞUBAT SAAT 18.00: Stand Up – Metin Uca – Bunu mu Demek İstedim?

Bir cevap yazın