GÜNDEM

BAKIRKÖY METRO HATTI NE ZAMAN AÇILACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kirazlı-Bakırköy Metro Hattı’nın 2022 sonunda açılacağını duyurdu.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’i makamında ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu.

Açıklamasına Sabiha Gökçen bağlantı metrosunun ray kaynağını yaptıklarını belirterek başlayan Bakan Karaismailoğlu,

İnşallah önümüzdeki yıl veya yıl sonuna belki de kalmadan burayı hizmete açacağız.

Önemli bir işti, 7 kilometrelik Kadıköy-Kartal-Pendik metro hatının Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlantısı. Sadece Sabiha Gökçen Havalimanı değil, arada 4 tane istasyon var, oradaki mahallelerin hepsini de İstanbul’daki merkezlere bağlıyoruz.

İstanbul gözbebeğimiz, İstanbul’un yaşam kalitesini yükseltecek çok projemiz var, 91 kilometre devam eden metro hattımız var. Onları da bir bir önümüzdeki günlerde hizmete alacağız.

Bir taraftan devam ediyoruz, yeni iki tane metro raylı sistem hattı çalışmalarımızı inşallah yakın zamanda başlayacağız. Çamlıca-Ferah Mahallesi-Altunizde Metro Hattı ve bizim eski Kazlıçeşme-Sirkeci arasındaki banliyö hattının, Kazlıçeşme-Sirkeci arasında inşallah bir şehircilik projesiyle birlikte düşük kapasiteli bir toplu taşıma araçlarıyla birlikte, özel araçlarla birlikte Fatihlilerin, İstanbulluların hizmetine kazandıracağız” dedi.


‘Pendik için yapılacak işlerin istişaresinde bulunduk’

Pendik Belediye Başkanı’nı ziyareti ile ilgili de konuşan Bakan Karaismailoğlu, “İşlerimizi takip ediyoruz, bugünde Pendik Belediye Başkanımızı ziyaret ettik, onlarla istişarelerde bulunduk. Pendik için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak yapılacak işlerin istişaresinde bulunduk” diye konuştu. 

‘Bir yıl olmadan çalışmalarda neredeyse yüzde 50’lere ulaştık’

Karaismailoğlu, şöyle devam etti: “Aynı şekilde Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Metro Hattımızı da biliyorsunuz devraldığımızda yüzde 5’ler seviyesindeydi. Bir yıl olmadan çalışmalarda neredeyse yüzde 50’lere ulaştık. Orada da yıl sonunda hastaneye ulaşım Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılarak vatandaşların hizmetine sunulacak.”


‘Kirazlı-Bakırköy Metro Hattı açılışını 2022 yıl sonu olarak tahmin ediyoruz’

Kirazlı-Bakırköy Metro Hattı’nın açılışı ile ilgili de konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “2022 yıl sonu olarak tahmin ediyoruz çünkü orada yoğun bir çalışma var. Şehir merkezinden geçiyor, alttaki tünellerde farklı mühendislik metotlar uyguladık. Ama işi çözdük, şimdi rayında ilerliyor” dedi.

DHA

Bir yanıt yazın

× Bize Ulaşın!