BAKIRKÖY BELEDİYESİ KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis Birinci Başkan Vekili Mahir Çelik Başkanlığında toplanan Bakırköy Belediye Meclisi, encümen ve komisyon üyelerini seçti.

Encümen üyeliklerinde Hasan Çalış, Ali Türkoğlu ve Mehmet Tuncer Süner yerini korurken, CHP’li Meclis Üyelerinden Recai Delibaş ve S. Nadir Ataman’ın geçmiş dönemde olduğu gibi yeni dönemde de görev almadığı, Nebahat Civan’ın da bazı komisyonlardan çekildiği görüldü.

Bakırköylülerin en büyük beklentisi olan ‘Kentsel Dönüşüm Komisyonu’n da ise, Belediye Teknik Başkan Yardımcısı Makina Mühendisi Cavit Ganiç’in değil de, teknik bir alt yapısı olmayan Emel Tığlı’nın olması dikkat çekti.

Yapılan oylama sonucunda, Bakırköy Belediye Meclisi 1. Başkan Vekilliğine Mahir Çelik, 2. Başkan Vekilliğine ise Nebahat Civan seçildi. Divan Katip Üyeliğine Tarkan Ellergezen ve Şebnem Yükeb, yedek divan katipliğine ise Umut Yenici ve Mesut Metin seçildi.

Yapılan oylama sonucu belirlenen komisyon üyeleri ise şöyle;

ENCÜMEN ÜYELERİ                         

Hasan Çalış (CHP)

Ali Türkoğlu (CHP)

Mehmet Tuncer Süner (CHP)

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

Cavit Ganiç (CHP)

Gökmen Yıldırım (CHP)

Tarkan Ellergezen (CHP)

Şebnem Yükeb (CHP)

Ömer Kaan Kara (AK Parti)

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

Taşkın Toprak (CHP)

Arzu Gezent (CHP)

Özden Yerlikaya (CHP)

Nagihan Tetik (CHP)

Servet Toroman (Ak Parti)

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU

Nesrin Serindağ (CHP)

Umut Yenici (CHP)

Margarit Dikme (CHP)

Haluk Halilağaoğlu (CHP)

Servet Toroman (Ak Parti)

EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

Nebahat Civan (CHP)

Nagihan Tetik (CHP)

Mesut Metin (CHP)

Ali Türkoğlu (CHP)

Suat Karaçoğlu (Ak Parti)

ULAŞIM VE TRAFİK KOMİSYONU

Haluk Halilağaoğlu (CHP)

Mesut Metin (CHP)

Jale Tamşan (CHP)

Emel Tığlı (CHP)

Halit Cebeci (Ak Parti)

ALT YAPI KOMİSYONU

Cavit Ganiç (CHP)

Gökmen Yıldırım (CHP)

Saffet Onur (CHP)

Şebnem Yükeb

Ömer Kaan Kara (Ak Parti)

HUKUK KOMİSYONU

Cem Özbey (CHP)

Jale Taşman (CHP)

Umut Yenici (CHP)

Emel Tığlı (CHP)

Halit Cebeci (Ak Parti)

ENGELLİLER KOMİSYONU

Nesrin Serindağ (CHP)

Margarit Dikme (CHP)

Mehmet Tunçer Süner (CHP)

Özden Yerlikaya (CHP)

Emine Dirican (Ak Parti)

AB VE DIŞ İLİŞKİLER KOMİSYONU

Jale Tamşan  (CHP)

Umut Yenici (CHP)

Mehmet Tuncer Süner

Saffet Onur (CHP)

Suat Karaçoğlu (Ak Parti)

TARİFE KOMİSYONU

Haluk Halilağaoğlu (CHP)

Özden Yerlikaya (CHP)

Nesrin Serindağ (CHP)

Mesut Metin (CHP)

Suat Karaçoğlu (Ak Parti)

BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU

Arzu Gezent (CHP)

Nagihan Tetik (CHP)

Özden Yerlikaya (CHP)

Ali Türkoğlu (CHP)

Halit Cebeci (Ak Parti)

DEPREM VE DOĞAL AFET KOMİSYONU

Gökmen Yıldırım (CHP)

Haluk Halilağaoğlu  (CHP)

Margarit Dikme  (CHP)

Nesrin Serindağ (CHP)

Emine Dirican (Ak Parti)

TÜKETİCİYİ KORUMA KOMİSYONU

Özden Yerlikaya (CHP)

Margarit Dikme (CHP)

Jale Tamşan (CHP)

Şebnem Yükeb (CHP)

Servet Toroman (Ak Parti)

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ KOMİSYONU

Jale Tavşan (CHP)

Taşkın Toprak (CHP)

Arzu Gezent (CHP)

Nesrin Serindağ (CHP)

Nagihan Tetik (CHP)

HARİTA KOMİSYONU

Cavit Ganiç (CHP)

Gökmen Yıldırım (CHP)

Şebnem Yükeb (CHP)

Haluk Halilağaoğlu (CHP)

Ömer Kaan Kara (Ak Parti)

SANAT KOMİSYONU

Şebnem Yükeb (CHP)

Özden Yerlikaya (CHP)

Mesut Metin (CHP)

Emel Tığlı (CHP)

Ahmet Altun (MHP)

TURİZM KOMİSYONU

Mehmet Tunçer Süner (CHP)

Taşkın Toprak (CHP)

Hasan Çalış (CHP)

Margarit Dikme (CHP)

Ahmet Altun (MHP)

UYUŞTURUCU VE HER TÜRLÜ BAĞIMLILIKLA MÜCADELE KOMİSYONU

Mesut Metin (CHP)

Nebahat Civan (CHP)

Nagihan Tetik (CHP)

Ahmet Altun (MHP)

Suat Karaçoğlu (Ak Parti)

KENTSEL DÖNÜŞÜM KOMİSYONU

Emel Tığlı (CHP)

Gökmen Yıldırım (CHP)

Cem Özbey (CHP)

Ahmet Altun (MHP)

Servet Toroman (Ak Parti)

HAYVAN HAKLARI KOMİSYONU

Özden Yerlikaya (CHP)

Nesrin Serindağ (CHP)

Margarin Dikme (CHP)

Jale Tamşan (CHP)

Emine Dirican (AK Parti)

2021 yılı Encümen üyeliklerine seçildiler.

Haber : Selvi Sarıtaş

Bir cevap yazın