SPOR

ATASPOR’UN MİLLİ YÜZÜCÜSÜ DENİZ KAYADELEN SOĞUK SU DÜNYA ŞAMPİYONU

BAKIRKÖY ATA SPOR KULÜBÜ SPORCUSU DENİZ KAYADELEN, POLONYA’NIN GLOGOW ŞEHRİNDE THE INTERNATİONAL ICE SWİMMİNG ASSOCİATİON (ULUSLARARASI BUZ YÜZME DERNEĞİ) TARAFINDAN DÜZENLENEN IISA 4TH WORLD CHAMPİONSHİP GLOGOW 2022 MÜSABAKALARINDA SOĞUK SU DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU.

Bakırköy Ata Spor Kulübü sporcusu Deniz Kayadelen, Polonya’da büyük başarılara imza attı. -3 derece suda ve açık havuzda yapılan yarışmada 50m, 100m, 250m ve 500m mesafelerinde yarışan Kayadelen, 500m, 250m serbest ve 50m kelebek yarışmalarında kadınlar 35-39 yaş kategorisinde dünya birincisi, 100m ve 50m serbest yarışmalarında kadınlar 35-39 yaş kategorisinde dünya ikincisi larak toplam 5 madalya kazandı. Türkiye’den şampiyonaya katılan tek kadın sporcu olan Deniz Kayadelen, aynı zamanda soğuk su Dünya Şampiyonluğunu kazanan Türkiye’deki ilk kadın yüzücü olmayı da başardı.


Bakırköy Ata Spor Kulübü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Murat Bülbül, Deniz Kayadelen’i başarılarından dolayı tebrik ederek, “Deniz Kayadelen’in bu başarısı bizi çok gururlandırdı. Bizleri ve ülkemizi bir kez daha gururlandırdığı için kendisine teşekkür ederim” dedi.

Bir cevap yazın