12. DAKİKA

Fenerbahçe takımında çok sakat oyuncunun olması nedeni ile Erol hocanın kafasındaki  asıl düşündüğü kadrosundan eksik oynuyor Fenerbahçe.Geçen hafta oynayan dört oyuncu da ilk on bir de sahada yoktu. Kadro istikrarı hem sakatlıktan hem de Erol hoca dan kaynaklı sağlanamıyor bir türlü.

Fenerbahçe’de olumsuz sonuçlar oyuncularında hırs, heyecan, mücadele gücü, güven, konstrasyon bırakmamış. İkinci golü attıktan sonra ayakları yere biraz daha sağlam bastı Fenerbahçe’nin. Ademi’ye Allah boy vermiş gerisini! Ademi önünden geçen iki gollük topa birisi kafası, birisi ayağı İle müdahalede bulunamadı insaf! Fenerbahçe’nin  iki etkisiz santrafor İle  4,4,2’yi oynadı.Novak sanki yoktu sahada. Kaleci Altay iyi ki var Fener’de. Fenerbahçe’li oyuncular ağır oynamalarına rağmen Caner’in ortalarında Thiam ve Gustavo ile  garanti iki gol kaçırdı. Ademi’nin de müdahalede bulunamadığı iki pozisyonunu da eklersek ilk yarı pek iyi oynamayan Fenerbahçe bu hali ile bayağı gol kaçırdı. Fenerbahçe’nin gol yemesini önleyemeyince Erol hoca her maç Fenerbahçe için zor oyun oluyor. Bu Fenerbahçe takımının oyuncuları için maçlar eziyete dönüşmemeli,oynamaktan zevk almalılar oynadıkları oyundan.. Sahada sinir harbi yapmadıklarında bu maçtaki gibi etkili olduklarını gördüler. Fenerbahçe takımı Her maçta stoperlerinin hatalarından goller yiyince, Serdar veTisserand  rakiplerini formalarından bariz şekilde tutarak oynadılar. Fenerbahçe’li oyunculara bu maçı büyük sinema ekranında çok kez seyrettirmeli Erol hoca ki; Futbolu, kendilerini değil rakiplerini sinirlendirmeleri ile oyununun nerelere gideceğini bu maçtaki gibi görmelerini sağlamalı.

Ayrıca hakem Bahattin Şimşek Gustavo’ya 12. Dakikada kırmızıyı es geçti. Oyun orada kırıldı. İkinci yarıda yapmadığı faulden ikinci sarıyı görerek  Rafael de atılınca Başakşehir’li oyuncular sinirlerine hakim olamayınca kötü sonuçlandı bu maç. Hakemin neyi, nasıl yaptığı, bir takımı, Başakşehir gibi bu şekle sokmaması gerekir. Sanırım hakem Bahattin Şimşek için oldukça şanssız maçtı ama bir bakarsınız bundan sonra Fenerbahçe maçlarının değişmez hakemi oluvermiş.  MHK’ları kurtaran hakemlerden biri olabilir.

Bana göre bir ödülü hak etti hakem!

MHK yılbaşı için bir kg yürek almalı kasaptan hakeme.

Bir cevap yazın